Franta během své rekonvalescence v Kladrubech navštívil VALACHY MAN

7.8.2018

Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu VALACHY MAN, který se konal v horkém pátku 3. srpna 2018 u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Vítězem se stal junior Radim Grebík, mezi ženami šampionka Helena Erbenová Karásková.

Jako divák dorazil i loňský vítěz František Kubínek. Do bojů o medaile se nemohl zapojit, protože se zotavuje z vážné autonehody, pořadatelé jej ale oslovili, aby se stal patronem a startérem závodu dětí - jako vzor silné vůle a odhodlání, s nimiž bojuje za své uzdravení. Diváci ho při příchodu přivítali bouřlivým potleskem. "Jsem moc rád, že jsem tu mohl být, byla tu suprová atmosféra, takové věci mi hrozně pomáhají. Moc jsem si to užil, úplně jinak, než jako závodník. A líbilo se mi, kolik tu závodilo dětí," svěřil se František Kubínek, jenž nejen startoval závody dětí, ale pak přihlížel i bojům dospělých. Snad až symbolicky jeho loňský vítězný čas zůstal ostatními soupeři nepřekonán a to o téměř dvě minuty.

František Kubínek: Až se budu cítit, chci se k triatlonu vrátit

25. 7. 2018 - Loňského VALACHY MANa v silné konkurenci vyhrál. Z letošních bojů o medaili sice Františka Kubínka vyřadilo zranění po nešťastné únorové nehodě, přesto nebude 3. srpna v Novém Hrozenkově chybět. Pořadatelé VALACHY MANa jej oslovili, aby se ujal čestné role patrona a startéra závodů dětí. Svým odhodláním a silnou vůlí může být František Kubínek vzorem nejen mladé generaci.

Františku, další ročník VALACHY MANa vypukne už za pár dnů. Jak na něj jakožto loňský vítěz vzpomínáte?

Na Valachách je vždy krásně. Závod byl zorganizovaný na 1* a i když letos nezávodím, tak se na Valachy moc těším.

Jak se vám tehdy líbila trať, atmosféra.. a koneckonců i fakt, že jste zde porazil další české triatlonové mistry?

Trať je vždy poctivá, jediná rovina je ve vodě :-) Počasí bylo super. Zázemí taky super a atmosféra výborná, diváci fandili ostošest. S Čeldem (Jan Čelůstka) spolu trénujeme (tedy teď ne, teď bych mu nestačil), s Pelim (Lukáš Kočař) taky. Navíc k Pelimu chodím na masáže. Připravuje mě na závody, když zrovna nemám tak dlouhou pauzu, jako teď.

Letos se zotavujete z úrazu při autonehodě, ale moc nás těší, že jste přijal pozvání stát se patronem a startérem dětských závodů. Jak a kdy jste vy sám našel cestu k triatlonu?

S triatlonem jsem začal už na základní škole, když jsem byl slabší plavec. Tak jsem se dal na triatlon a jsem za to rád. Přivedl mě k němu Tomáš Klíma.

Nedá nám to nezeptat se i na průběh vaší rehabilitace. Jak se vám v ní daří, jak postupuje?

Chodím hodně plavat (voda mi hodně pomáhá), potom posilovat (mám super trenérku, která mi sestavila plán přímo na tělo) a večer vždy kolo (zatím na trenažéru). Měl jsem zlomené dva obratle, kyčel, pánev, lopatku a ochrnutou pravou stranu těla. Díky té nejlepší péči v Kladrubech mám to nejhorší za sebou a postupně rozhýbávám celé tělo. Sice mám vozík, ale ten v rámci učení chůze nevyužívám. Teď nám ještě opravují v domě výtah, tak mám v rámci tréninku i cestu do pátého patra.

Co vás v nejbližší době čeká? Máte nějakou metu, k níž směřujete své úsilí?

Teď se dám co nejdřív do pořádku a když pojedu nějaký závod, tak ho chci vyhrát, abych se vrátil ve velkém světle. Bod nebo termín nemám. Prostě až se budu cítit.

Vaše pokroky v rehabilitaci mohou sledovat i vaši fanoušci, sdílíte je na sociálních sítích. I my vás rádi sledujeme, vaše odhodlání a silná vůle jsou obdivuhodné. Co vám osobně dodává nejvíc síly?

Hodně mi pomáhá moje přítelkyně, tak hlavně ona. Zaslouží si normální život, tak se snažím.

20.7.2018

Franta teď po vážné a nešťastné autonehodě aktivně rehabilituje ve sportovním areálu na Družstevní v Řečkovicích, kde je zázemí jeho domovského triatlonového týmu KONRAD TOOLS. Nejdřív hodinu pracuje v posilovně, pak se přesune do bazénu, v němž další hodinu plave a pak regeneruje síly v relaxačním centru.

V úterý 24. července 2018 odjede zpět do rehabilitačního ústavu v Kladrubech a pod vedením profesionálů bude pracovat na svém uzdravení.

Franto, držíme palce.

Franta v doprovodu koučky přechází z posilovny na bazén

Pomozme Fanovi Kubínkovi k dalším vítězstvím

27.6.2018

Vítězství má různé podoby. A vedou k němu různé cesty. František Kubínek teď bojuje o největší vítězství ve svém životě – po těžké autohavárii rehabilituje ve specializovaném zařízením v Kladrubech. ČTA zřídila nadační fond, jehož prostřednictvím můžete Fanu podpořit.

Ještě před rokem slavil vítězství na triatlonových tratích. Stal se mistrem republiky. S reprezentací cestoval po mezinárodních závodech. Jeho vítězství si můžete připomenout v emotivním videu, jehož autoři ze studia On The Spot navštívili Fanu také v Kladrubech.

Začátkem února se život talentovaného závodníka vydal po zcela jiné cestě – po automobilové havárii se ocitl ve velmi vážném zdravotním stavu. Zpočátku bojoval v brněnské nemocnici o život. Vyhrál. Pak jeho tělo muselo zvládnout několik těžkých operací. I tentokrát zvítězil. Každý den teď Fana bojuje v Rehabilitačním ústavu Kladruby o další dílčí vítězství. A jeho stav se dlouhodobě zlepšuje.

Triatlonová komunita ukázala svou sílu, když se semkla, aby Fanu podpořila. Řada jejích členů ale přicházela s dotazy, jakým způsobem mohou Fanu podpořit a kam mají zaslat finanční příspěvek na jeho léčení. Česká triatlonová asociace proto nyní zřídila nadační fond, jehož účet můžete k tomuto účelu využít. Celý výtěžek pak bude předán Františku Kubínkovi. Číslo účtu: 225841900/0600.

Pomozme Fanovi k jeho dalším vítězstvím!

Autor media@triatlon.cz|Červen 2018

Agadir 2017

9.11.2017

V sobotu 4. listopadu 2017 se Franta zúčastnil mezinárodního triatlonového závodu v marockém Agadiru, ve kterém se v silné konkurenci umístil na skvělém 9. místě jako nejlepší z českých borců.

Tatra triatlon

10.10.2017

Franta navázal na výborné výsledky v letošní sezóně. V sobotu 30. září zvítězil v posledním závodu Tatry triatlonu a stal se celkovým vítězem této třídílné série - 2x byl první a 1x druhý.

Valachy man

4.8.2017

Franta opět zvítězil, tentokrát na VALACHY MANu v Novém Hrozenkově. Jako novopečený mistr ČR v olympijském triatlonu se utkal s mistrem ČR v terénním triatlonu Lukášem Kočařem, který byl celkově druhý a s mistrem ČR ve sprint triatlonu Janem Čelůstkou, který skončil jako třetí. Všichni jsou kolegové v Ekol teamu Brno.

Mistrovství ČR v Příbrami

15.6.2017

V neděli 11. června 2017 Franta zvítězil v elitní kategorii na Mistrovství ČR v Příbrami a stal se mistrem ČR v olympijském triatlonu. Na 2. místě se umístil Pavel Petrásek z Etriatlon Teamu Salming a třetí skončil Štěpán Krátký z SK Kola Víšek z.s.

Běh Night run Brno

17.5.2017

V rámci přípravy na triatlonové závody Franta Kubínek absolvoval v sobotu běh Night run Brno na 5 a následně i na 10 km. Oba dva závody vyhrál.