2017

Agadir 2017

9.11.2017

V sobotu 4. listopadu 2017 se Franta zúčastnil mezinárodního triatlonového závodu v marockém Agadiru, ve kterém se v silné konkurenci umístil na skvělém 9. místě jako nejlepší z českých borců.

Tatra triatlon

10.10.2017

Franta navázal na výborné výsledky v letošní sezóně. V sobotu 30. září zvítězil v posledním závodu Tatry triatlonu a stal se celkovým vítězem této třídílné série - 2x byl první a 1x druhý.

Valachy man

4.8.2017

Franta opět zvítězil, tentokrát na VALACHY MANu v Novém Hrozenkově. Jako novopečený mistr ČR v olympijském triatlonu se utkal s mistrem ČR v terénním triatlonu Lukášem Kočařem, který byl celkově druhý a s mistrem ČR ve sprint triatlonu Janem Čelůstkou, který skončil jako třetí. Všichni jsou kolegové v Ekol teamu Brno.

Suverénní vítězství v Košicích

3.7.2017

Ústřední postavou 2. ročníku Ness City Triathlonu, který se konal 1. července 2017, byl v Košicích český šampion František Kubínek. Tři disciplíny zvládl za hodinu a 29 sekund. V cíli měl před Bratislavanem Simonem Brunovským přes 49 sekundový náskok.

Český reprezentant František Kubínek si během soutěžení stihl jedním okem omrknout i pěší zónu v Košicích. Při triatlonu v srdci našeho města si počínal suverénně, nejlepší čas měl ve všech třech disciplínách. "Vyplatilo se přijít do Košic. Od organizátorů jsem měl zaplacenou cestu i ubytování. V Košicích jsem poprvé, když mě pozvou za rok, tak přijdu. Při mé výkonnosti a velkém náskoku jsem si při běhu centrem užíval ten pohled. Konkurenti mě netlačili, tak jsem mohl šetřit síly na nedělní závody. Byl to dobrý placený trénink. Nejvíce jsem se zapotil na prvních deseti kilometrech na cyklistice, kde jsem si vypracoval náskok, "

Mistrovství ČR v Příbrami

15.6.2017

V neděli 11. června 2017 Franta zvítězil v elitní kategorii na Mistrovství ČR v Příbrami a stal se mistrem ČR v olympijském triatlonu. Na 2. místě se umístil Pavel Petrásek z Etriatlon Teamu Salming a třetí skončil Štěpán Krátký z SK Kola Víšek z.s.

Běh Night run Brno

17.5.2017

V rámci přípravy na triatlonové závody Franta Kubínek absolvoval v sobotu běh Night run Brno na 5 a následně i na 10 km. Oba dva závody vyhrál.