2018

Rekonvalescence v Brně

13.12.2018

„S osobní koučkou Miluškou Juroškovou dva dny v týdnu posiluji a plavu v Brně-Řečkovicích, kam navíc jedenkrát za týden zajíždím plavat i s Tomem Kalábem“ informuje Fana.

„Teď jsem byl na kole s Tomem Bábkem. Velice rád, tak dvakrát do týdne, využívám v bohunickém Lískovci kryo komoru MRÁZ LÉČÍ, moc mi to pomáhá. V komoře jsem v prvopočátku pobýval jen tři minuty, teď už čtyři a půl, ale je nutno říct, že je tam minus 120 stupňů. Po každém pobytu jsem o dvacet až třicet procent pružnější“ dodal.

Franta žije velice aktivně. S kamarádkou Evčou natáčí seriál o jeho návratu pod názvem #o106. Kdo zná cyklus o běhání, který vytvořili se stejnou autorkou, ví, že je na co se těšit.

Tento týden pod vedením fyzioterapeutů nastoupil na rehabilitační cvičení v Centru komplexní rehabilitační péče Chironax Invest v brněnském Komíně. Věřme, že se všechno snažení opět pozitivně promítne ve Frantově zlepšující se kondici.

Kryokomora MRÁZ LÉČÍ

Na kole s Tomem Bábkem

S koučkou Miluškou Juroškovou

Po náročných rehabilitacích v Brně

19.11.2018

Po návratu z Olomouce Franta opět nepolevil a dál na sobě intenzivně pracuje. V porovnání s rehabilitačními centry, v jejichž péči doteď pobýval, musel trochu zvolnit, začala se přeci jen hlásit únava. Dva nebo třikrát týdně využívá bazénu i posilovny v Řečkovicích a navíc, se stejnou četností, jezdí na speciálně upraveném kole po Kohoutovicích a okolí. Nepřeje-li počasí, maká doma na nově instalovaném trenažéru. Ve svém bytě také cvičí s různými balančními pomůckami a posiluje jemnou motoriku. Rovněž hodně čte nahlas, aby zdokonalil svou artikulaci. Jak byl informován, v nejbližší době by měl přejít do péče odborného fyzioterapeuta.

Slavnostní večer České triatlonové asociace

7.11.2018

V sobotu 3. listopadu byly v Praze na slavnostním večeru České triatlonové asociace vyhlášeny výsledky ankety za rok 2018.

Královnou triatlonu byla po čtvrté v řadě dekorována Vendula Frintová z KONRAD TOOLS TRITHLON TEAMu, který má zázemí v Brně – Řečkovicích.

Ocenění převzali i v dalších kategoriích, mezi nimi byl i František Kubínek ze stejnojmenného týmu, který se stal Hvězdou Facebooku. Při této příležitosti Franta dostal od Nadace České triatlonové asociace šek na 88 tisíc korun.

„Je to pro mě obrovská pocta, děkuji všem příznivcům. Upřímně děkuji České triatlonové asociaci za finanční dar, který byl získán sbírkou z prostředků Nadačního fondu, který asociace založila, aby mě podpořila. Tento dobročinný akt je pro mě navíc i další motivací a velikou vzpruhou“, sdělil František Kubínek.

Více zde

Franta s přítelkyní Káťou

Cvičení motoriky na balančním přístroji

Rozloučení s Olomoucí

31.10.2018

V pátek 2. listopadu končí Františku Kubínkovi rehabilitační pobyt ve Fakultní nemocnici v Olomouci, kde se mu dostalo špičkové odborné péče. Po celou dobu si byl vědom, že zlepšení zdravotního stavu může dosáhnout pouze, když vlastní píli, odhodlání a pevnou vůli propojí s technnologickými možnostmi kliniky a zkušenostmi a profesionalitou týmu zdejších specialistů. Díky společnému úsilí se podařil učinit další krůček k jeho zotavení, to je, směrem k cíli, který je ještě vzdálen, ale v dohledu. Franta vyslovuje poděkování všem, kteří se mu věnovali, pečovali o něj, vytvořili podmínky a dali mu naději k plnohodnotnému návratu zpět do vrcholových sportovních soutěží.

Pokroky v léčbě

28.10.20018

Dnes, o státním svátku, absolvoval František Kubínek na olomoucké klinice další léčebnou proceduru. Podrobil se speciální akupunktuře nervového zakončení na šíji a temeni hlavy.

Před tím už absolvoval obdobnou léčebnou metodu, tentokrát soustředěnou na uvolnění konkretního svalstva pravé poloviny těla, jehož funkce byla nehodou postižena.

S výsledky léčby je Franta velmi spokojen. Právě speciální akupunktura se jeví jako mimořádně účinná. Jak dnes říkal, daří se mu naplňovat svá předsevzetí, která si dal při nástupu na kliniku rehabilitace. Odložil už turistické hole a chodí bez opory, dokonce byl i na dvou vycházkách po Olomouci. Stejně tak i logopedická cvičení přinášejí kvalitní výsledky. I přes bezesporný pokrok, hodnotí Franta svou současnou fyzickou kondici na 10% své loňské výkonnosti, kdy získal republikový titul v prestižním olympijském triatlonu.

Na Rehabilitační klinice v Olomouci

25.10.2018

Uplynulo již deset dnů od doby, kdy Franta na olomoucké klinice pod vedením odborníků započal s dalším navazujícím zotavováním.

„Moc se mi tu libí, jsem v jednom kole a to je dobře. Chodím na všechny procedury a poctivě cvičím. Trénuji chůzi po schodech, skákání a také lezení po čtyřech. Nezanedbávám ani házení s tenisákem, kopání s míčem a snažím se o slalom. Absolvuji i další procedury, jako je cvičení na jemnou motoriku, ale velmi si užívám plavání. Po pěti stech uplavaných metrech se pak v bazénu položím na nudle a relaxuji. Velmi důležitá je pro mě logopedie, kterou potřebuji, aby se mi po poranění mozku upravila artikulace“, dodává František Kubínek a posílá všem srdečný pozdrav.

Další rekonvalescence, tentokrát v Olomouci

15.10.2018

Následující den po té, kdy byl Franta hostem hromadného běhu Vokolo priglu, nastoupil na Kliniku rehabilitace do Fakultní nemocnice v Olomouci, aby pokračovat v léčbě.

Klinika má tři vzájemně propojené funkční části - lůžkové oddělení s 28 lůžky, Kineziologickou laboratoř a Ambulantní rehabilitaci.

„Jsem plně odhodlán udělat maximum pro své celkové uzdravení. Mým cílem je se vrátit domů po svých, už bez holí“ dodal Franta.

Franta před budovou Kliniky

ČSOB Vokolo priglu

15.10.2018

V neděli 13. října 2018 byl u brněnské přehrady v 10,45 hodin zahájen devátý ročník hlavního závodu Vokolo priglu, největší běžecký závod na Jižní Moravě. Start se uskutečnil v několika vlnách a Františku Kubínkovi, který se přijel na hromadný závod podívat, byla prokázána čest odstartovat pět vln.

„Sportovní akce byla super, moc jsem si atmosféru užíval. Byla radost se dívat, s jakým nadšením se rekordních 2 270 borců vrhalo na čtrnácti kilometrovou trať. Blahopřeji Jiřímu Homoláčovi, který tady zvítězil už po páté, letos v čase 00:44:58. Palce jsem držel Honzovi Čelůstkovi z našeho týmu, který všechny potěšil sedmým místem“ říká Fana.

Tento závod však nebyl pouze během, měl i přidanou hodnotu – dobročinnost. Jedním z podpořených byl i František Kubínek, který dar ve výši 51 023,- Kč použije na svou rehabilitaci.

„Jsem nesmírně vděčný všem, kteří mi pomáhají a podporují. Je vaší zásluhou, že mohu tak účinně rehabilitovat za využití té nejmodernější techniky ve špičkových specializovaných zařízeních. Ještě jednou vám, přátelé, děkuji“, vyjádřil svůj dík František Kubínek.

Výsledky: http://www.vokolopriglu.cz/vysledky

Na rotopedech se šlapalo jednu minutu na dobrou věc.

Na fotografii drží Franta spolu s Petrem Božkem z týmu Triexpert šek nadace Jaderné elektrárny Dukovany ze skupiny ČEZ. Druhý šek je určen mladým lidem léčených na dětské onkologii.

Fana končí v Kladrubech a přechází do Olomouce

3.10.2018

Franta děkuje Rehabilitačnímu ústavu v Kladrubech za trvalou a skvělou péči, které se mu od všech jeho pracovníků dostávalo při dlouhodobém ozdravném pobytu. Především oceňuje profesionalitu, vstřícnost a lidskost. Se všemi se rozloučí 11. října 2018, kdy zde ukončí svůj pobyt.

Nebude zahálet a ve své rehabilitaci bude pokračovat od pondělí 15. října 2018 na specializované klinice Fakultní nemocnice v Olomouci.

Svatováclavský běh v Blažovicích

2.10.2018

Společnost přátel Svatováclavského běhu VÉVODA Blažovice uspořádala v pátek 28. září 2018 v Blažovicích prestižní běh, který byl v pořadí čtvrtým závodem Cyrilo - Metodějského maratonu 2018.

Závodilo se ve čtrnácti kategoriích. V hlavním závodě na 10 km nastoupil i Frantův kolega z triatlonového domovského klubu Lukáš Kočař, který se umístil na skvělém třetím místě za vítězným Martinem Kučerou a druhým v cíli Jiřím Petrem.

V běhu na pět tisíc metrů, vyhlášeném jako Memoriál Aloise Plcha, zvítězil Jakub Stibal před Jiřím Tomkem a Jaroslavem Říhou. Od 6. do 8. místa se pak umístili Frantovi kolegové Martin Debnar, Jakub Kočař a Ladislav Dvořák.

František Kubínek přijel do rodných Blažovic z Rehabilitačního ústavu v Kladrubech podpořit borce v jejich zápolení, tentokrát ne jako jeden z nich, ale pouze jako divák. Sportovní den se mu nesmírně líbil, vyzdvihl vysoké nasazení všech běžců i organizátorů a pevně věří, že jeho rekonvalescence bude úspěšná a až přijde čas, opět ho uvidíme ve startovním poli.

Franta děkuje všem, kterým jeho nezáviděníhodná situace, ve které se ocitl po fatální dopravní nehodě, není lhostejná, drží mu palce a podporují jej v jeho neutuchajícím úsilí a snaze se uzdravit a znovu začlenit zpět. Radostnou zprávou je, že konečně odložil čtyřbodovou opěrnou hůl a při chůzi si vystačí s turistickými holemi. Všem příznivcům vyřizujeme jeho srdečný pozdrav.

Franta během své rekonvalescence v Kladrubech navštívil VALACHY MAN

7.8.2018

Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu VALACHY MAN, který se konal v horkém pátku 3. srpna 2018 u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Vítězem se stal junior Radim Grebík, mezi ženami šampionka Helena Erbenová Karásková.

Jako divák dorazil i loňský vítěz František Kubínek. Do bojů o medaile se nemohl zapojit, protože se zotavuje z vážné autonehody, pořadatelé jej ale oslovili, aby se stal patronem a startérem závodu dětí - jako vzor silné vůle a odhodlání, s nimiž bojuje za své uzdravení. Diváci ho při příchodu přivítali bouřlivým potleskem. "Jsem moc rád, že jsem tu mohl být, byla tu suprová atmosféra, takové věci mi hrozně pomáhají. Moc jsem si to užil, úplně jinak, než jako závodník. A líbilo se mi, kolik tu závodilo dětí," svěřil se František Kubínek, jenž nejen startoval závody dětí, ale pak přihlížel i bojům dospělých. Snad až symbolicky jeho loňský vítězný čas zůstal ostatními soupeři nepřekonán a to o téměř dvě minuty.

Zdroj: www.zlin.cz

Foto: www.valachytour.cz

Makáme #o106

30.7.2018

První díl o cestě k uzdravení českého triatlonisty Františka Kubínka.

František Kubínek: Až se budu cítit, chci se k triatlonu vrátit


25. 7. 2018 - Loňského VALACHY MANa v silné konkurenci vyhrál. Z letošních bojů o medaili sice Františka Kubínka vyřadilo zranění po nešťastné únorové nehodě, přesto nebude 3. srpna v Novém Hrozenkově chybět. Pořadatelé VALACHY MANa jej oslovili, aby se ujal čestné role patrona a startéra závodů dětí. Svým odhodláním a silnou vůlí může být František Kubínek vzorem nejen mladé generaci.


Františku, další ročník VALACHY MANa vypukne už za pár dnů. Jak na něj jakožto loňský vítěz vzpomínáte?

Na Valachách je vždy krásně. Závod byl zorganizovaný na 1* a i když letos nezávodím, tak se na Valachy moc těším.

Jak se vám tehdy líbila trať, atmosféra.. a koneckonců i fakt, že jste zde porazil další české triatlonové mistry?

Trať je vždy poctivá, jediná rovina je ve vodě :-) Počasí bylo super. Zázemí taky super a atmosféra výborná, diváci fandili ostošest. S Čeldem (Jan Čelůstka) spolu trénujeme (tedy teď ne, teď bych mu nestačil), s Pelim (Lukáš Kočař) taky. Navíc k Pelimu chodím na masáže. Připravuje mě na závody, když zrovna nemám tak dlouhou pauzu, jako teď.

Letos se zotavujete z úrazu při autonehodě, ale moc nás těší, že jste přijal pozvání stát se patronem a startérem dětských závodů. Jak a kdy jste vy sám našel cestu k triatlonu?

S triatlonem jsem začal už na základní škole, když jsem byl slabší plavec. Tak jsem se dal na triatlon a jsem za to rád. Přivedl mě k němu Tomáš Klíma.

Nedá nám to nezeptat se i na průběh vaší rehabilitace. Jak se vám v ní daří, jak postupuje?

Chodím hodně plavat (voda mi hodně pomáhá), potom posilovat (mám super trenérku, která mi sestavila plán přímo na tělo) a večer vždy kolo (zatím na trenažéru). Měl jsem zlomené dva obratle, kyčel, pánev, lopatku a ochrnutou pravou stranu těla. Díky té nejlepší péči v Kladrubech mám to nejhorší za sebou a postupně rozhýbávám celé tělo. Sice mám vozík, ale ten v rámci učení chůze nevyužívám. Teď nám ještě opravují v domě výtah, tak mám v rámci tréninku i cestu do pátého patra.

Co vás v nejbližší době čeká? Máte nějakou metu, k níž směřujete své úsilí?

Teď se dám co nejdřív do pořádku a když pojedu nějaký závod, tak ho chci vyhrát, abych se vrátil ve velkém světle. Bod nebo termín nemám. Prostě až se budu cítit.

Vaše pokroky v rehabilitaci mohou sledovat i vaši fanoušci, sdílíte je na sociálních sítích. I my vás rádi sledujeme, vaše odhodlání a silná vůle jsou obdivuhodné. Co vám osobně dodává nejvíc síly?

Hodně mi pomáhá moje přítelkyně, tak hlavně ona. Zaslouží si normální život, tak se snažím.


Převzato: https://valachytour.cz/article/482

Franta rehabilituje v Řečkovicích

20.7.2018

Franta teď po vážné a nešťastné autonehodě aktivně rehabilituje ve sportovním areálu na Družstevní v Řečkovicích, kde je zázemí jeho domovského triatlonového týmu KONRAD TOOLS. Nejdřív hodinu pracuje v posilovně, pak se přesune do bazénu, v němž další hodinu plave a pak regeneruje síly v relaxačním centru.

V úterý 24. července 2018 odjede zpět do rehabilitačního ústavu v Kladrubech a pod vedením profesionálů bude pracovat na svém uzdravení.

Franto, držíme palce.

Franta v doprovodu koučky přechází z posilovny na bazén

Franta v doprovodu koučky přechází z posilovny na bazén

Vítězství má různé podoby. A vedou k němu různé cesty. František Kubínek teď bojuje o největší vítězství ve svém životě – po těžké autohavárii rehabilituje ve specializovaném zařízením v Kladrubech. ČTA zřídila nadační fond, jehož prostřednictvím můžete Fanu podpořit.

Ještě před rokem slavil vítězství na triatlonových tratích. Stal se mistrem republiky. S reprezentací cestoval po mezinárodních závodech. Jeho vítězství si můžete připomenout v emotivním videu, jehož autoři ze studia On The Spot navštívili Fanu také v Kladrubech.

Začátkem února se život talentovaného závodníka vydal po zcela jiné cestě – po automobilové havárii se ocitl ve velmi vážném zdravotním stavu. Zpočátku bojoval v brněnské nemocnici o život. Vyhrál. Pak jeho tělo muselo zvládnout několik těžkých operací. I tentokrát zvítězil. Každý den teď Fana bojuje v Rehabilitačním ústavu Kladruby o další dílčí vítězství. A jeho stav se dlouhodobě zlepšuje.

Triatlonová komunita ukázala svou sílu, když se semkla, aby Fanu podpořila. Řada jejích členů ale přicházela s dotazy, jakým způsobem mohou Fanu podpořit a kam mají zaslat finanční příspěvek na jeho léčení. Česká triatlonová asociace proto nyní zřídila nadační fond, jehož účet můžete k tomuto účelu využít. Celý výtěžek pak bude předán Františku Kubínkovi.

Číslo účtu: 225841900/0600.

Pomozme Fanovi k jeho dalším vítězstvím!

Autor media@triatlon.cz|Červen 2018